Stigmännen Välkommen
OnLine

Du är inte inloggad. 

Logga in
KalenderTävlingsprogram
UngdomsprogramAktuellt
KalenderIdag
Föregående månad September 2018 Nästa månad
Datum Typ av aktivitet Ung Vux Täv SI Övr
1 Lör Aleträffen, Alehof     Tävling    
2 Sön Hedjakten, Lund     Tävling SportIdent  
    Tyresöorienteringen, Söders-Tyresö     Tävling    
    Öppet Skaraborgsmästerskap, medel, Tibro     Tävling    
3 Mån            
4 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
5 Ons Motionsorientering - Granskog, Järfälla     Tävling    
    Klubbträning #15-Närtävling, Ungdomsserien, Skogsfalken kl 18 Ungdom Vuxen      
6 Tors Polarträff Norra Ryssberget. Start kl. 08.30-09.30 Vägvisning Persagårdsvägen från väg116 Norr Näsum          
7 Fre            
8 Lör SM, lång, IKHP     Tävling    
    Ungdomsseriefinal Blekinge, Stigmännen     Tävling    
    Ungdomsseriefinalen Prästslättskolan kl 11 Notiser Ungdom Vuxen      
9 Sön Fyrklubbs, Härlövs IF     Tävling SportIdent  
    Fyrklubbs, Härlövs IF     Tävling    
    PreO, Fyrklubbs, Härlövs IF     Tävling    
    SM, lång, IKHP     Tävling    
    SM, lång, final, publiktävling medel, IKHP     Tävling    
    SM-lång, Skillingaryd     Tävling SportIdent  
10 Mån            
11 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
12 Ons Klubbträning #16, Sternö badplats kl 18. Kartminnes-OL a la Måsse. Ungdom Vuxen      
13 Tors Orienteringsträning Danstorp kl 18 (OKS)   Vuxen      
14 Fre SM, medel, IKHP     Tävling    
    VeteranSM sprint, Boken     Tävling SportIdent  
    Veteran-SM, sprint, Boken     Tävling    
15 Lör SM, medel, IKHP     Tävling    
    SM, medel, final, publiktävling medel, IKHP     Tävling    
    SM-medel, Skillingaryd     Tävling SportIdent  
    Veteran SM, Boken     Tävling SportIdent  
    Veteran-SM, medel, Boken     Tävling    
16 Sön SM, stafett, OK Gränsen     Tävling    
    VeteranSM lång, Boken     Tävling SportIdent  
    Veteran-SM, lång, Boken     Tävling    
17 Mån            
18 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
19 Ons Klubbträning #17, Sternö badplats kl 18 Ungdom Vuxen      
20 Tors Orienteringsträning Svinarydssjön kl 18 (Åke)   Vuxen      
21 Fre DM, natt, Blekinge, Vilse 87     Tävling    
    DM, natt, Skåne med Tormestorpsträffen, Tormestorps IF     Tävling    
    DMnatt, Vilse 87     Tävling SportIdent  
22 Lör            
23 Sön DM, lång, Blekinge, ROK     Tävling    
    DM, lång, Skåne, FK Åsen     Tävling    
    DM, lång, Småland + Östergötland, Smålands OF     Tävling    
    DMlång, ROK     Tävling SportIdent  
24 Mån            
25 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
26 Ons Klubbträning #18, Hällaryds skola kl 17.30 Ungdom Vuxen      
27 Tors Orienteringsträning Långasjönäs kl 17.30 (OKS)   Vuxen      
28 Fre Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, natt, Njudung     Tävling    
29 Lör Medeluven, IK Uven     Tävling    
    Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medel, Njudung     Tävling    
    Älgots Cup, Örkelljunga     Tävling    
30 Sön Folskubbet, Frölunda     Tävling    
    Höstrusket, Örkelljunga     Tävling SportIdent  
    Höstrusket i Örkelljunga, Örkelljunga     Tävling    
    Ungdomsstafetten, Örkelljunga     Tävling    
  Förklaring

Teckenförklaring:

U Ung -
Aktivitet för ungdom


Vuxen Vux -
Aktivitet för vuxna


Tävling Täv -
Tävling, se Tävlingsprogram


SportIdent SI -
Ta med SportIdent-brickan!


Övrigt Övr -
Övrigt, exv möte


Notiser Klicka för notiser


 

 Utskriftsversion


April 2018

Maj 2018

Juni 2018

Juli 2018

Augusti 2018

>September 2018

Oktober 2018

November 2018

December 2018

Januari 2019

Februari 2019



Stugvärd för Villa Solvik i September

Per-Ola Melander 

Stig Nydahl 0454-32 99 03

-Stugvärdslista för Villa Solvik

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se