Stigmännen Välkommen
OnLine

Du är inte inloggad. 

Logga in
KalenderTävlingsprogram
UngdomsprogramAktuellt
KalenderIdag
Föregående månad Maj 2018 Nästa månad
Datum Typ av aktivitet Ung Vux Täv SI Övr
1 Tis Klemmingekampen, OK Klemmingen     Tävling    
    Vårtävling, Älme     Tävling SportIdent  
    Intervaller 18.00 Väggahallen          
2 Ons Motionsorientering och Grand Prix, Växjö OK     Tävling    
    Ungdomsserie 1 Blekinge Västra, Vilse 87     Tävling    
    Klubbträning #5-Närtävling, Ungdomsserien, Ok Vilse kl 18 Ungdom Vuxen      
3 Tors OL-teknik Brinkamåla kl 18 (OKS) Notiser   Vuxen      
4 Fre Markarydssprinten, Markaryd     Tävling    
    Sprinten, Markaryd     Tävling SportIdent  
    Klubbresa Markaryd         Övrigt
5 Lör Gränsfejden/Vättefejden, Markaryd     Tävling    
    Tisarträffen, dag 1, lång, Tisaren     Tävling    
    Torsås lång, Torsås OK     Tävling SportIdent  
    Torsås OK, Torsås OK     Tävling    
    Vättefejden, Markaryd     Tävling SportIdent  
    Klubbresa Markaryd         Övrigt
    Klubbresa Markaryd         Övrigt
6 Sön Lagadalskampen, FK Finn     Tävling SportIdent  
    Lagadalskampen, FK Finn     Tävling    
    Palmsprinten, OK Kontinent     Tävling    
7 Mån            
8 Tis Klubbmästerskap Terränglöpning, Väggahallen kl 18          
9 Ons Klubbträning #6-Hittautguidning, Kofsa kl 18 Ungdom Vuxen      
10 Tors Alvestaträffen, Alvesta     Tävling    
    Alvestaträffen, Alvesta     Tävling SportIdent  
    Närkekvartetten, dag 1, lång, Almby     Tävling    
    Orintos vårtävling, medel, OK Orinto     Tävling    
    Orintos vårtävling, sprint, OK Orinto     Tävling    
11 Fre Närkekvartetten, dag 2, medel, Almby     Tävling    
12 Lör Närkekvartetten, dag 3, lång, Garphyttan     Tävling    
13 Sön Närkekvartetten, dag 4, medel, Garphyttan     Tävling    
14 Mån            
15 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
16 Ons Ungdomsserie 2, Västra, Skogsfalken     Tävling    
    Klubbträning #7-Närtävling, Ungdomsserien, Skogsfalken kl 18 Ungdom Vuxen      
17 Tors            
18 Fre            
19 Lör DM, sprint, Småland, Aneby     Tävling    
    DM, sprintstafett, Småland, Aneby     Tävling    
    Motionsorientering i Helsingborg, Helsingborg     Tävling    
20 Sön            
21 Mån            
22 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
23 Ons Ungdomsserie 3 Blekinge Västra, Vilse 87     Tävling    
    Klubbträning #8-Närtävling, Ungdomsserien, Ok Vilse kl 18 Ungdom Vuxen      
24 Tors            
25 Fre            
26 Lör            
27 Sön DM, sprint, Blekinge, Skogsfalken     Tävling    
    DM, sprint, Skåne, Lund     Tävling    
    DM, sprintstafett, Blekinge, Skogsfalken     Tävling    
    DMsprint, Skogsfalken     Tävling SportIdent  
    DMsprintstafett, Skogsfalken     Tävling SportIdent  
28 Mån            
29 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
30 Ons Ungdomsserie 4 Blekinge Västra, Stigmännen     Tävling    
    Klubbträning #9-Närtävling, Ungdomsserien, Stigmännen kl 18 Ungdom Vuxen      
31 Tors            
  Förklaring

Teckenförklaring:

U Ung -
Aktivitet för ungdom


Vuxen Vux -
Aktivitet för vuxna


Tävling Täv -
Tävling, se Tävlingsprogram


SportIdent SI -
Ta med SportIdent-brickan!


Övrigt Övr -
Övrigt, exv möte


Notiser Klicka för notiser


 

 Utskriftsversion


December 2017

Januari 2018

Februari 2018

Mars 2018

April 2018

>Maj 2018

Juni 2018

Juli 2018

Augusti 2018

September 2018

Oktober 2018



Stugvärd för Villa Solvik i Maj

Olle Nilsson 0454-103 88

Mats Petersson 

-Stugvärdslista för Villa Solvik

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se