Stigmännen Välkommen
OnLine

Du är inte inloggad. 

Logga in
KalenderTävlingsprogram
UngdomsprogramAktuellt
KalenderIdag
Föregående månad Oktober 2018 Nästa månad
Datum Typ av aktivitet Ung Vux Täv SI Övr
1 Mån            
2 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy, B-hallen i Väggahallen, kl 19-20 Ungdom Vuxen      
3 Ons Klubbträning #19, Hällaryds skola kl 17:30 Ungdom Vuxen      
4 Tors Orienteringsträning Uggleboda kl 17:30 (OKS)   Vuxen   SportIdent  
5 Fre            
6 Lör 25manna, Järfälla     Tävling    
    25manna, Attunda OK     Tävling SportIdent  
    Falkdrevet, Skogsfalken     Tävling SportIdent  
7 Sön 25mannamedeln, Järfälla     Tävling    
    Falkdrevet, Skogsfalken     Tävling SportIdent  
8 Mån            
9 Tis Innebandy, B-hallen i Väggahallen, kl 19-20 Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
10 Ons Klubbträning #20-Nattorientering, Villa Solvik kl 18 Ungdom Vuxen      
11 Tors            
12 Fre Höst-Öst 51 Telegrafberget Grand Prix, Mälarhöjdens IK OK     Tävling    
13 Lör Helg utan älg, Garda OK     Tävling    
    Klubbkavle Solvik kl 10 Ungdom Vuxen      
14 Sön Helg utan älg, Garda OK     Tävling    
15 Mån Utvärderingsmöte arrangemang o städdag (start kl 16, fika och utvärdering start kl 19) Notiser         Övrigt
16 Tis Innebandy, B-hallen i Väggahallen, kl 19-20 Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
17 Ons Luffarligan, Enebybergs IF     Tävling    
    Ungdomsträning kl 18.00, Kolleviks camping Ungdom        
18 Tors            
19 Fre            
20 Lör            
21 Sön Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag, OK Kåre     Tävling    
    Vilselöpet+DMultra, Vilse 87     Tävling SportIdent  
22 Mån            
23 Tis Natt-KM, Skogsfalken     Tävling    
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    KM natt Svängsta Ungdom Vuxen   SportIdent  
    Innebandy, B-hallen i Väggahallen, kl 19-20 Ungdom Vuxen      
24 Ons Ungdomsträning kl 18.00, Sternö vindhamn (Boön) Ungdom        
25 Tors Höstcupen 2, Vännäs OK     Tävling    
26 Fre            
27 Lör Smålandskaveln, Växjö OK     Tävling SportIdent  
    Klubbresa Bornholm Ungdom Vuxen      
28 Sön PreO, Öppet DM, Västmanland, Västerås SOK     Tävling    
    Smålandskaveln, Växjö OK     Tävling SportIdent  
    Smålandskavlen, individuell tävling, Alvesta     Tävling    
    Klubbresa Bornholm Ungdom Vuxen      
29 Mån Klubbresa Bornholm Ungdom Vuxen      
30 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy, B-hallen i Väggahallen, kl 19-20 Ungdom Vuxen      
31 Ons Ungdomsträning kl 18.00, Sommarstaden (sprint-OL) Ungdom        
  Förklaring

Teckenförklaring:

U Ung -
Aktivitet för ungdom


Vuxen Vux -
Aktivitet för vuxna


Tävling Täv -
Tävling, se Tävlingsprogram


SportIdent SI -
Ta med SportIdent-brickan!


Övrigt Övr -
Övrigt, exv möte


Notiser Klicka för notiser


 

 Utskriftsversion


Maj 2018

Juni 2018

Juli 2018

Augusti 2018

September 2018

>Oktober 2018

November 2018

December 2018

Januari 2019

Februari 2019

Mars 2019



Stugvärd för Villa Solvik i Oktober

Thomas Abelt 

Per Inge Eriksson 070-6455301

-Stugvärdslista för Villa Solvik

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se