Stigmännen Välkommen
OnLine

Du är inte inloggad. 

Logga in
KalenderTävlingsprogram
UngdomsprogramAktuellt
KalenderIdag
Föregående månad April 2018 Nästa månad
Datum Typ av aktivitet Ung Vux Täv SI Övr
1 Sön OK Torfinn, Torfinn     Tävling SportIdent  
    Vårracet dag2, Orion     Tävling SportIdent  
2 Mån Hästveda, Hästveda     Tävling SportIdent  
3 Tis Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom        
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
4 Ons Klubbträning #1-Upptakt, Solvik kl 18 Ungdom Vuxen      
5 Tors            
6 Fre            
7 Lör SSM+Dackefejd, Karlskrona SOK     Tävling SportIdent  
8 Sön SSM+Dackefejd, Karlskrona SOK     Tävling SportIdent  
9 Mån            
10 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom        
11 Ons Klubbträning #2, Stockholmsledet kl 18 Ungdom Vuxen      
12 Tors Orienteringsträning Ljusaryd kl 18 (OKS)   Vuxen      
13 Fre CitadellsprintenWRE, OK Silva     Tävling SportIdent  
14 Lör KlåverödsdubbelnWRE, OK Silva     Tävling SportIdent  
    Nybro dag 1, Nybro     Tävling SportIdent  
15 Sön KlåverödsdubbelnWRE, OK Silva     Tävling SportIdent  
    Nybro dag 2, Nybro     Tävling SportIdent  
16 Mån Städkväll i Villa Solvik med början kl. 17:00          
17 Tis Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom        
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
18 Ons Klubbträning #3-Nybörjarupptakt, Solvik kl 18 Ungdom Vuxen      
19 Tors Orienteringsträning Ämneboda kl 18 (OKS)   Vuxen      
20 Fre            
21 Lör Ronnebymedeln, ROK     Tävling SportIdent  
22 Sön Göingefejden, Göingarna     Tävling SportIdent  
    VäxjöOK, Växjö OK     Tävling SportIdent  
23 Mån            
24 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom        
25 Ons Klubbträning #4-Nybörharupptakt, Lindenborgssjöns parkering kl 18 Ungdom Vuxen      
26 Tors OL-intervaller Badplatsen Sternö kl 18 (Åke)   Vuxen      
27 Fre            
28 Lör TIOMILA Nynäshamn, Skogsluffarnas OK     Tävling SportIdent  
29 Sön Frostalunken, Frosta     Tävling SportIdent  
    Målilla, Målilla OK     Tävling SportIdent  
30 Mån            
  Förklaring

Teckenförklaring:

U Ung -
Aktivitet för ungdom


Vuxen Vux -
Aktivitet för vuxna


Tävling Täv -
Tävling, se Tävlingsprogram


SportIdent SI -
Ta med SportIdent-brickan!


Övrigt Övr -
Övrigt, exv möte


Notiser Klicka för notiser


 

 Utskriftsversion


November 2017

December 2017

Januari 2018

Februari 2018

Mars 2018

>April 2018

Maj 2018

Juni 2018

Juli 2018

Augusti 2018

September 2018



Stugvärd för Villa Solvik i April

Lars-Gunnar Bengtsson 0454-184 85

Lennart Johannesson 0454-872 49

-Stugvärdslista för Villa Solvik

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se