Stigmännen Välkommen
OnLine

Du är inte inloggad. 

Logga in
KalenderTävlingsprogram
UngdomsprogramAktuellt
KalenderIdag
Föregående månad April 2022 Nästa månad
Datum Typ av aktivitet Ung Vux Täv SI Övr
1 Fre PreO Syd, Natt, Härlövs IF     Tävling    
2 Lör Medeluven, IK Uven     Tävling    
    Nybro OK, Nybro     Tävling    
    Vättefejden/Gränsfejden, dag 1, lång, Markaryd     Tävling    
3 Sön Nybro OK, Nybro     Tävling    
4 Mån            
5 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20, Väggahallens B-hall Ungdom Vuxen      
6 Ons Ungdoms- och klubbträning kl 18:00 Sternö badplats Ungdom Vuxen      
7 Tors            
8 Fre            
9 Lör Bredaryds SOK, dag 1, medel, Bredaryd     Tävling    
    Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel, Skogsfalken     Tävling    
10 Sön Göteborgsdubbeln, dag 2, medel, Lerums SOK     Tävling    
    Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång, Skogsfalken     Tävling    
11 Mån            
12 Tis Innebandy kl 19-20, Väggahallens B-hall Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
13 Ons Ungdoms- och klubbträning kl 18:00 Sternö badplats Ungdom Vuxen      
14 Tors            
15 Fre Frostalunken, Frosta     Tävling    
    Stigtomtakavlen, OK Hällen     Tävling    
16 Lör Torfinns påskjakt, Torfinn     Tävling    
17 Sön Hästveda OK, Hästveda     Tävling    
18 Mån Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen, Kolmården     Tävling    
    Spring Knutstorp, Rävetofta     Tävling    
19 Tis Park Orientering, #1, Dag 1, Östersunds OK     Tävling    
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20, Väggahallens B-hall Ungdom Vuxen      
20 Ons Ungdoms- och klubbträning kl 18:00 Villa Solvik          
21 Tors Park Orientering, #2, Dag 1, Östersunds OK     Tävling    
22 Fre            
23 Lör Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, förlängd medel, Örkelljunga     Tävling    
    Uppsala möte, medel, IF Thor     Tävling    
24 Sön Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medel, Örkelljunga     Tävling    
25 Mån            
26 Tis Innebandy kl 19-20, Väggahallens B-hall Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
27 Ons Ungdoms- och Klubbträning kl 18:00 Stenbacka utegym Ungdom Vuxen      
28 Tors            
29 Fre Vittussprinten, Karlskrona SOK     Tävling    
30 Lör Gävleloppet, dag 1, medel, Gävle OK     Tävling    
    Vittuskaveln ungdomsstafett, Karlskrona SOK     Tävling    
    Våryran, Boken     Tävling    
  Förklaring

Teckenförklaring:

U Ung -
Aktivitet för ungdom


Vuxen Vux -
Aktivitet för vuxna


Tävling Täv -
Tävling, se Tävlingsprogram


SportIdent SI -
Ta med SportIdent-brickan!


Övrigt Övr -
Övrigt, exv möte


Notiser Klicka för notiser


 

 Utskriftsversion


November 2021

December 2021

Januari 2022

Februari 2022

Mars 2022

>April 2022

Maj 2022

Juni 2022

Juli 2022

Augusti 2022

September 2022



Stugvärd för Villa Solvik i April

Per-Ola Melander 

Stig Nydahl 0454-32 99 03

-Stugvärdslista för Villa Solvik

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se