Stigmännen Välkommen
OnLine

Du är inte inloggad. 

Logga in
KalenderTävlingsprogram
UngdomsprogramAktuellt
KalenderIdag
Föregående månad Oktober 2017 Nästa månad
Datum Typ av aktivitet Ung Vux Täv SI Övr
1 Sön Göingeträffen, Hässleholm     Tävling    
    OK Gisle, Gisle     Tävling    
2 Mån Städkväll från kl. 17:00         Övrigt
3 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom Vuxen      
4 Ons Klubbträning Tubba Torg kl 17:30 Ungdom Vuxen      
5 Tors            
6 Fre            
7 Lör 25manna, Tullinge     Tävling    
    Falkdrevet, Skogsfalken     Tävling    
8 Sön 25mannamedeln, Tullinge     Tävling    
    Falkdrevet, Skogsfalken     Tävling    
9 Mån            
10 Tis Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
11 Ons Klubbträning Villa Solvik kl 18 Ungdom Vuxen      
12 Tors            
13 Fre Växjö OK, medel, Växjö OK     Tävling    
14 Lör Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag, Korsnäs IF OK     Tävling    
15 Sön Hedjakten,partävling, Lund     Tävling SportIdent  
16 Mån Klubbmöte och föreläsning i Solvik kl. 18.00, fika. Ungdom Vuxen     Övrigt
17 Tis Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
18 Ons Ungdomsträning kl 18.00, Karlshamn Kraft (orientering) Ungdom        
19 Tors            
20 Fre            
21 Lör Oktoberracet, OK Enen     Tävling    
22 Sön Tranåsträffen, Sol Tranås     Tävling    
    Vilselöpet, Vilse 87     Tävling    
23 Mån KM, natt, Vilse 87     Tävling    
24 Tis KM Natt-orientering Ungdom Vuxen      
    Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom Vuxen      
25 Ons Ungdomsträning kl 18.00, Sommarstadens parkering (orientering) Ungdom Vuxen      
26 Tors Östra Blekinges nattcup deltävling 2, Orion     Tävling    
27 Fre Klubbresa Bornholm Ungdom Vuxen      
28 Lör Bornholm höst open, Rønne IK     Tävling SportIdent  
    Smålandskavlen, Aneby     Tävling    
    Klubbresa Bornholm Ungdom Vuxen      
29 Sön Klubbresa Bornholm Ungdom Vuxen      
30 Mån            
31 Tis Löpträning Backe/tempo Väggahallen kl 18   Vuxen      
    Innebandy kl 19-20 Väggahallen B-hallen Ungdom Vuxen      
  Förklaring

Teckenförklaring:

U Ung -
Aktivitet för ungdom


Vuxen Vux -
Aktivitet för vuxna


Tävling Täv -
Tävling, se Tävlingsprogram


SportIdent SI -
Ta med SportIdent-brickan!


Övrigt Övr -
Övrigt, exv möte


Notiser Klicka för notiser


 

 Utskriftsversion


Maj 2017

Juni 2017

Juli 2017

Augusti 2017

September 2017

>Oktober 2017

November 2017

December 2017

Januari 2018

Februari 2018

Mars 2018



Stugvärd för Villa Solvik i Oktober

Thomas Abelt 

Ann Öhlin 

-Stugvärdslista för Villa Solvik

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se