[ Arrangemang ]

Tävlingsmärken erövrade av Stigmän 1941-2017


 Välj person/årtal/märke nedan

 



 


Följande märken har erövrats 2017

 

G1, G2, S1, S2 o s v betyder antalet guld/silver man tagit efter senaste (elitmärket)


Märke Person
U-Silver Herbert Adamsson (2004)
U-Silver Herbert Adamsson (2004)
Brons Edvin Andersson (2003)
G10(Elit 4) Göran Andersson (1942)
U-Järn Henry Axell
Elit 2 Hasse Axelsson (1942)
G6(Elit 4) Bigge Bengtsson (1949)
G6(Elit 3) Gabriel Bengtsson (1981)
S1(Elit 4) Lars-Gunnar Bengtsson (1948)
G12(Elit 3) Thommy Bergman (1960)
G6(Elit 4) Bengt Bergqvist (1941)
U-Silver Alicia Ekdahl (2004)
G6(Elit 4) Roland Ekelöf (1937)
U-Järn Ebbe Ekenberg (2009)
U-Järn Folke Ekenberg
Brons Sofie Ekenberg (1980)
S1 Annika Emander (1980)
Brons Arvid Emander
U-Järn Emil Emander
G7(Elit 3) Jakob Emander (1978)
S1(Elit 3) Annika Frantz (1955)
U-Järn Arvid Gagner (2010)
Brons Magnus Hansson (1979)
Brons Anki Haraldsson (2008)
G5(Elit 3) Nils-Arne Håkansson (1950)
U-Brons David Häggström
U-Järn Malin Häggström
U-Järn Sigrid Johansson (2006)
Elit 1 Thomas Johansson (1949)
B1 Bo Jönsson (1969)
U-Guld Erik Jönsson (2004)
U-Brons Johan Jönsson (2007)
Brons Anders Karlsson (1977)
U-Järn Cealah Kelly
Brons Ann-Marie Larsson (1972)
U-Järn Liam Lindahl
U-Järn Nellie Lindahl
B2 William Lindblom (1995)
B1 Daniel Lorentzon (1975)
U-Guld Svante Lorentzon (2004)
Brons Svante Lorentzon (2004)
Silver Per-Ola Melander (1964)
U-Järn Alma Molin
U-Järn Oscar Molin (2009)
U-Järn Hampus Mollgård (2006)
G6(Elit 3) Birgitta Nilsson (1957)
G5(Elit 3) Ingalill Nilsson (1950)
G7(Elit 4) Owe Nilsson (1949)
G4(Elit 3) Per Nilsson (1955)
U-Järn Svea Nilsson
B1 Astrid Norman (1996)
B2 Valdemar Norman (1998)
Brons Melker Olsson (2005)
B2 Mats Petersson (1965)
U-Guld Alexia Waldschmidt (2005)
U-Silver Viktor Werkström (2005)
S1(Elit 3) Anders Wetterling (1947)
G8(Elit 4) Inga-Lill Wikingsson (1941)
U-Järn Malva Wikström
U-Silver Zacharias Åkerlund (2002)
G1 Ann Öhlin (1959)

 

 

www.stigmannen.se 
webmaster@stigmannen.se